Depilatory IPL ranking

 

Technologia idzie do przodu, więc i rodzaje depilatorów używanych przez kobiety wciąż ulegają innowacjom. Jednymi z nowszych w tej dziedzinie są depilatory IPL. Takim depilatorem jest Braun Silk-expert, który zyskał tak dużą popularność wśród kobiet, że uznały go za najlepszy depilator roku 2017. Innowacyjny system IPL pozwala na trwałą depilację w ciągu czterech zabiegów. A ponieważ każdy kolor skóry wymaga innej intensywności światła, depilator ten 80 razy na sekundę odczytuje koloryt skóry i do niego dopasowuje rodzaj naświetlania. Ponadto użytkowniczka ma tu do wyboru trzy tryby pracy: normalny, łagodny i ekstra łagodny, które wykorzystuje się naświetlając rozmaite partie ciała. Urządzenie jest zasilane za pomocą przewodu elektrycznego podłączonego do domowego gniazdka. Producent przekonuje, że urządzenie jest przystosowane do 300000 błysków, co przekłada się na 15 lat intensywnej pracy urządzenia, lub 35 lat przy zabiegach na mniejszych powierzchniach ciała. Drugi z kolei wyróżniony przez klientki depilator IPL to Philips Lumea SC2009/00. Jest to droższy model, nie mniej jednak tak samo skuteczny w depilacji, jak nasz numer 1.

 

 

Jak depilator IPL kupić/wybrać?

 

Depilatory IPL, to ostatnio coraz bardziej znane i uznane urządzenia do usuwania niechcianego owłosienia, dlatego w dzisiejszym poradniku o tym, jak kupić dobry i tani depilator IPL.

a-depilatory-ipl

 

Na początek kilka słów o działaniu depilatora IPL. Wiele osób myli go z depilatorem laserowym. Jednak tu działamy na włosy nie laserem, a falami świetlnymi nazwanymi Intense Pulsed Light. Przy zabiegu jest używana lampa ksenonowa, która emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych o różnych długościach. Docierając do głębszych warstw skóry, niszczy struktury odpowiedzialne za odżywianie włosa, i tym samym niszczy struktury około włosowe. Nawet jeśli struktury zostaną tylko częściowo zniszczone, to włosy odrastają już słabsze. Światło to nie szkodzi tkankom dookoła, ale na nie również oddziałuje i nagrzewa.  W stosunku do depilacji laserowej, jest to zabieg tańszy, ale też trzeba się bardziej uzbroić w cierpliwość przy usuwaniu owłosienia. Oczywiście efekty są również różne u różnych osób, ale przyjmuje się, że trzy zabiegi fotoepilacji dają podobny skutek, jak jeden zabieg laserowy. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku epilacji u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. W przypadku włosów jasnych lub siwych, zabieg, podobnie z resztą jak przy użyciu lasera, może okazać się nieskuteczny.

Bolesność zabiegów IPL jest podobna do tych wykonywanych laserami i zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta, oraz od urządzenia używanego do depilacji.

Przed decyzją o zakupie depilatora IPL, należy sprawdzić, czy nie jesteśmy w grupie osób, dla których ten zabieg nie jest zalecany. Na przykład nie powinno się wykonywać zabiegu w czasie ciąży i karmienia piersią, gdy pacjent cierpi na cukrzycę, opryszczkę, bielactwo, epilepsję czy łuszczycę, albo nowotwór. Zabieg też nie jest wskazany u osób posiadających wszczepiony rozrusznik serca, albo sztuczną zastawkę. Każdy, zatem powinien samodzielnie zapoznać się z przeciwwskazaniami, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Proces usuwania włosów jest dość prosty i polega na przykładaniu lampy do poszczególnych obszarów ciała, miejsce koło miejsca, aby naświetlić wszystkie obszary, z których chcemy się pozbyć owłosienia. Bezwzględnie nie należy wpatrywać się w emitowane światło, a najlepiej do epilacji używać ochronnych okularów.

Poniżej przedstawimy trzy wiodące depilatory, aby łatwiej było naszym czytelnikom wybrać dla siebie najlepszy depilator IPL.

 

 

Najlepsze depilatory IPL w 2017 roku

 

 

Braun Silk-Expert BD 5001

 

1-braun-silk-expert-ipl-bd-5001Pierwszy z opisywanych produktów to Braun Silk-Expert BD 5001. Producent zapewnia, że wystarczą 4 zabiegi do trwałego usunięcia owłosienia. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik koloru skóry, nazwany SensoAdapt, który podczas zabiegu, na bieżąco, 80 razy na sekundę, odczytuje koloryt skóry i automatycznie dostosowuje do niej intensywność światła. Dla początkujących użytkowników producent zaleca używanie trybu delikatnego, który wykorzystuje mniejszą intensywność światła.

Model ten z powodzeniem sprawdzi się przy depilacji nóg, okolic bikini, pach, ramion, pleców, brzucha, czy klatki piersiowej lub twarzy. I jest polecany do stosowania zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Lampa w tym urządzeniu ma żywotność 120000 błysków światła. Zasilanie natomiast mamy sieciowe. Główny tryb urządzenia umożliwia, przesuwanie depilatora płynnie po skórze, przy depilacji większych obszarów. Producent podaje, że wydepilowanie nóg zajmuje ok. 10 minut.

Natomiast zintegrowany czujnik kontaktu ze skórą pozwala poddać zabiegowi mniejsze obszary ciała, takie jak na przykład górna warga. Opinie o depilatorach IPL Braun Silk-Expert BD 5001, jakie pozostawili ich użytkownicy mówią, że depilator z łatwością dociera do każdego zakamarka skóry, jest łatwy w obsłudze, a co najważniejsze skuteczny.

 

 

 

Philips Lumea SC2009/00

 

2-philips-lumea-sc2009-00-iplNajdroższy z opisywanych modeli to Philips Lumea SC2009/00. Jest to urządzenie bezprzewodowe, zasilane akumulatorowo. Tu również producent zapewnia, że skuteczność zabiegów widać już po 4 zabiegu, następnie należy prowadzić zabiegi doraźnie, aby został utrzymany efekt gładkiej skóry. Model ten jest skuteczny w przypadkach włosów ciemny blond, brązowy i czarny. Producent również nie zaleca używania tego modelu w przypadku posiadania bardzo ciemnej skóry.

Jak wszystkie depilatory IPL w dobrych cenach, Philips Lumea SC2009/00 ma w zestawie dołączone, liczne nakładki. Na przykład nakładka do stosowania depilacji na twarzy, ze specjalnym, wbudowanym filtrem światła umożliwiająca bezpieczne stosowanie epilacji nad górną wargą, na podbródku, czy bokobrodach. Nasadka ta jest również odpowiednia do używania w innych, delikatnych miejscach, takich jak pachy. Nasadka do okolic bikini jest dostosowana do grubszych i mocniejszych włosów, które występują w tym obszarze.

Ponadto lampa ma pięć ustawień energii, które zapewniają bezpieczne i skuteczne usuwanie owłosienia. A według klientów jest to ładny, kompaktowy depilator, skutecznie usuwający owłosienie, bo efekty zaczynają być widoczne już po 2 – 3 zabiegu. A dołączony elegancki pokrowiec czyni go dobrym prezentem dla bliskiej osoby.

 

 

 

 

Remington IPL6750

 

3-remington-ipl6750Z kolei najtańszy depilator w naszym zestawieniu to Remington IPL6750. Został on wyposażony w technologię ProPulse, która naświetlając skórę intensywnym, impulsowym światłem usuwa włosy pozostawiając skórę gładką. Depilator jest polecany do użytku przez kobiety, jak i mężczyzn i może służyć do usuwania owłosienia z nóg, ramion, przedramion, linii bikini, pleców, klatki piersiowej i barków.

Tu również mamy zintegrowany czujnik skóry rozpoznający naszą karnację i dopasowujący natężenie światła do rodzaju skóry. W stosunku do poprzedniego swojego modelu, producent w tym depilatorze IPL zastosowała o 50% większe okienko świetlne do zabiegu na większych partiach ciała, co przekłada się na szybkość wykonywanej depilacji. Okienko to obecnie ma powierzchnię 3cm² i emituje impulsy świetlne, co 3 sekundy. Ponadto znajdziemy tu nakładkę do twarzy o powierzchni 2cm² z impulsami świetlnymi, co 4 sekundy.

Urządzenie również może pracować w trybie Multi Flash lub Single Flash. Multi Flash służy do naświetlania większych partii ciała, a Single Flash do punktowego naświetlania. Dla użytkowników motorem do zakupu była przystępna cena urządzenia, a także profesjonalne jego wykonanie.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4.65 out of 5)
Loading...